SZBZX84C8V2LT3G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84C8V2LT3GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84C8V2LT3GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84C8V2LT3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C8V2LT3G
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 250MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 250 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C8V2LT3G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms