SZBZX84C7V5ET1G | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SZBZX84C7V5ET1G |
Beskrivning | DIODE ZENER 7.5V 225MW SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 51 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 7.5 V 225 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SZBZX84C7V5ET1G Modeller |
Kategori | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Tillv. | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TJ) |
Tolerans ±5% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 225 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 (TO-236) |
Impedans (max) (Zzt) 15 Ohms | Basproduktens nummer |
Ström - läckström @ Vr 1 µA @ 5 V |