SZBZX84C7V5ET1G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84C7V5ET1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84C7V5ET1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84C7V5ET1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C7V5ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 7.5V 225MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
51 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 7.5 V 225 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C7V5ET1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
225 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 5 V