SZBZX84C2V7LT1G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84C2V7LT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84C2V7LT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84C2V7LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C2V7LT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 250MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 250 mW ±7% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C2V7LT1G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±7%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms