NZ9F5V1T5G
DigiKeys produktnummer
NZ9F5V1T5GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
NZ9F5V1T5GOSCT-ND - Remsbit (CT)
NZ9F5V1T5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NZ9F5V1T5G
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD923
Tillverkarens standardleveranstid
44 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 250 mW ±5% Ytmontering SOD-923
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NZ9F5V1T5G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-923
Effekt - max
250 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms