NTPF082N65S3F
DigiKeys produktnummer
NTPF082N65S3FOS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NTPF082N65S3F
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 40A TO220F
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 40 A (Tc) 48W (Tc) Genomgående hål TO-220F-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NTPF082N65S3F Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 4mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
70 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3240 pF @ 400 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
48W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220F-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
82mOhm vid 20A, 10V