NSV60101DMTWTBG är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 0
Datablad
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser 2 NPN (dubbel) 60V 1A 180MHz 2,27W Ytmontering 6-WDFN (2x2)
NSV60101DMTWTBG
DigiKeys produktnummer
NSV60101DMTWTBGOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
NSV60101DMTWTBGOSCT-ND - Remsbit (CT)
NSV60101DMTWTBGOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NSV60101DMTWTBG
Beskrivning
TRANS 2NPN 60V 1A 6-WDFN
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
NSV60101DMTWTBG Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
120 vid 500mA, 2V
Tillverkare
onsemi
Effekt - max
2,27W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
180MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Transistortyp
2 NPN (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
1A
Inkapsling/låda
6-WDFN exponerad kontaktyta
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
6-WDFN (2x2)
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
180mV vid 100mA, 1A