NCV8730BMTW1500TBG
DigiKeys produktnummer
488-NCV8730BMTW1500TBGTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-NCV8730BMTW1500TBGCT-ND - Remsbit (CT)
488-NCV8730BMTW1500TBGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NCV8730BMTW1500TBG
Beskrivning
IC REG LINEAR 15V 150MA 6-WDFNW
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 6-WDFNW (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NCV8730BMTW1500TBG Modeller
Kategori
Ström - drift (max)
450 µA
Tillv.
PSRR
80dB-48dB (10Hz-1MHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal, mjukstart
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
38V
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Spänning - utspänning (min/fast)
15V
Inkapsling/låda
6-WDFN exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
0,48V vid 150mA