NCP698SQ25T1G
DigiKeys produktnummer
NCP698SQ25T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
NCP698SQ25T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
NCP698SQ25T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NCP698SQ25T1G
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC-82AB
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SC-82AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NCP698SQ25T1G Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
6 µA
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-82A, SOT-343
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-82AB
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,7V vid 150mA