NCP171AMX080060TCG
DigiKeys produktnummer
488-NCP171AMX080060TCGTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-NCP171AMX080060TCGCT-ND - Remsbit (CT)
488-NCP171AMX080060TCGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NCP171AMX080060TCG
Beskrivning
IC REG LINEAR 0.8V 80MA 4-XDFN
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 2 Utgång 80mA 4-XDFN (1,2x1,2)
Kategori
Vilström - (Iq)
95 µA
Tillv.
PSRR
65dB (1kHz)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TJ)
Antal regulatorer
2
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
4-XDFN (1,2x1,2)
Spänning - utspänning (min/fast)
0,8V