NCP1117IST33T3G
DigiKeys produktnummer
488-NCP1117IST33T3GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-NCP1117IST33T3GCT-ND - Remsbit (CT)
488-NCP1117IST33T3GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NCP1117IST33T3G
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NCP1117IST33T3G Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
10 mA
Tillv.
PSRR
64dB (120 Hz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångskonfiguration
Grad
Automotive
Utgångstyp
Godkännande
AEC-Q100
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223
Spänning - spänningsfall (max)
1,2V vid 800mA