MMSZ6V2T1G
DigiKeys produktnummer
MMSZ6V2T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMSZ6V2T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ6V2T1G
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
44 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMSZ6V2T1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms