MMSZ6V2T1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 6.2 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
MMSZ6V2T1
DigiKeys produktnummer
MMSZ6V2T1OSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ6V2T1
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMSZ6V2T1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms