MMSZ5250BT1G
DigiKeys produktnummer
MMSZ5250BT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMSZ5250BT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MMSZ5250BT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ5250BT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
46 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 20 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMSZ5250BT1G Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 15 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
500 mW