MMSZ36T1G
DigiKeys produktnummer
MMSZ36T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMSZ36T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MMSZ36T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ36T1G
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
44 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMSZ36T1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms