MMPQ3904
DigiKeys produktnummer
MMPQ3904FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMPQ3904FSCT-ND - Remsbit (CT)
MMPQ3904FSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMPQ3904
Beskrivning
TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser 4 NPN (fyrdubbel) 40V 200mA 250MHz 1W Ytmontering 16-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMPQ3904 Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
100 vid 10mA, 1V
Tillverkare
onsemi
Effekt - max
1W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
250MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Transistortyp
4 NPN (fyrdubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
200mA
Inkapsling/låda
16-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
16-SOIC
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
300mV vid 5mA, 50mA