MMBZ27VALT1G
DigiKeys produktnummer
MMBZ27VALT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMBZ27VALT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MMBZ27VALT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMBZ27VALT1G
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMBZ27VALT1G Modeller
Kategori
Effekt - max
300 mW
Tillverkare
onsemi
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 22 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Konfiguration
1 par gemensam anod
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Tolerans
±5%