MM5Z3V3T5G
DigiKeys produktnummer
488-MM5Z3V3T5GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-MM5Z3V3T5GCT-ND - Remsbit (CT)
488-MM5Z3V3T5GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM5Z3V3T5G
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
52 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.3 V 500 mW ±6,06% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±6,06%
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms