MM5Z16VT1G
DigiKeys produktnummer
MM5Z16VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM5Z16VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MM5Z16VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM5Z16VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 500MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 500 mW ±5,6% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MM5Z16VT1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5,6%
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms