MM3Z6V2B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rochester Electronics, LLC
Dioder - zener 6.2 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323F
SOD-323F Pkg
MM3Z6V2B
DigiKeys produktnummer
MM3Z6V2BTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM3Z6V2BCT-ND - Remsbit (CT)
MM3Z6V2BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z6V2B
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2.7 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
9 Ohms