MM3Z5V1B
DigiKeys produktnummer
MM3Z5V1BTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM3Z5V1BCT-ND - Remsbit (CT)
MM3Z5V1BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z5V1B
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323F
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1.8 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
56 Ohms