MM3Z47VT1G
DigiKeys produktnummer
488-MM3Z47VT1G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z47VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
52 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 47 V 300 mW ±6% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
170 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
300 mW