MM3Z22VT1G
DigiKeys produktnummer
MM3Z22VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM3Z22VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MM3Z22VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z22VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 22V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 22 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MM3Z22VT1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms