MM3Z11VST1G
DigiKeys produktnummer
488-MM3Z11VST1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-MM3Z11VST1GCT-ND - Remsbit (CT)
488-MM3Z11VST1GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z11VST1G
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MM3Z11VST1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 7 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms