MM3Z10VB
DigiKeys produktnummer
MM3Z10VBTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM3Z10VBCT-ND - Remsbit (CT)
MM3Z10VBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z10VB
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323F
Kategori
Ström - läckström @ Vr
180 nA @ 7 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
18 Ohms