LM2575T-3.3G
DigiKeys produktnummer
LM2575T-3.3GOS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2575T-3.3G
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 1A TO-220-5
EDA-/CAD-modeller
LM2575T-3.3G Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
52kHz
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (min)
4,75V