FDMS86200DC
DigiKeys produktnummer
FDMS86200DCTR-ND - Remsa och spole (TR)
FDMS86200DCCT-ND - Remsbit (CT)
FDMS86200DCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FDMS86200DC
Beskrivning
MOSFET N-CH 150V 9.3A DLCOOL56
Tillverkarens standardleveranstid
48 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 9,3 A (Ta), 28 A (Tc) 3,2W (Ta), 125W (Tc) Ytmontering 8-PQFN (5x6)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
42 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2955 pF @ 75 V
Effektförlust (max)
3,2W (Ta), 125W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-PQFN (5x6)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
17mOhm vid 9,3A, 10V