FDMS86101
DigiKeys produktnummer
FDMS86101TR-ND - Remsa och spole (TR)
FDMS86101CT-ND - Remsbit (CT)
FDMS86101DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FDMS86101
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 12.4A/60A 8PQFN
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 12,4 A (Ta), 60 A (Tc) 2,5W (Ta), 104W (Tc) Ytmontering 8-PQFN (5x6)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FDMS86101 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3000 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,5W (Ta), 104W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-PQFN (5x6)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
8mOhm vid 13A, 10V