FCH072N60F
DigiKeys produktnummer
FCH072N60F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FCH072N60F
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 52A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 52 A (Tc) 481W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
215 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8660 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
481W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
72mOhm vid 26A, 10V