FAN65008B
DigiKeys produktnummer
FAN65008BOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
FAN65008BOSCT-ND - Remsbit (CT)
FAN65008BOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FAN65008B
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ 10A 35PQFN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 0,6V 1 Utgång 10A 35-PowerWFQFN
Kategori
Spänning - utspänning (min/fast)
Tillv.
Spänning - utgång (max)
32,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
100kHz-1MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
35-PQFN (6x6)
Spänning - ingång (min)
4,5V
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (max)
65V