BZX84C8V2LT3G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 244
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 5 770
Datablad
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Dioder - zener 8.2 V 250 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BZX84C8V2LT3G
DigiKeys produktnummer
BZX84C8V2LT3G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C8V2LT3G
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 250MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
250 mW