BZX84C6V2ET1G
DigiKeys produktnummer
BZX84C6V2ET1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C6V2ET1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
BZX84C6V2ET1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C6V2ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 225 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C6V2ET1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
225 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms