BZX84C12LT1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 61 889
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 1 763
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Dioder - zener 12 V 250 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SOT-23-3
BZX84C12LT1
DigiKeys produktnummer
BZX84C12LT1OSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C12LT1
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 250MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C12LT1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
250 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms