BZX84B8V2LT1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 21 402
Datablad
Direkt
onsemi
I lager: 244
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 5 770
Similar
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Dioder - zener 8.2 V 225 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SOT-23-3
BZX84B8V2LT1
DigiKeys produktnummer
BZX84B8V2LT1OSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B8V2LT1
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84B8V2LT1 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
225 mW