BZX84B5V6LT3 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 2 569
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
I lager: 75
Dioder - zener 5.6 V 225 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BZX84B5V6LT3
DigiKeys produktnummer
BZX84B5V6LT3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B5V6LT3
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
225 mW