BZX79C2V7
DigiKeys produktnummer
BZX79C2V7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79C2V7
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 500 mW ±5% Genomgående hål DO-35
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX79C2V7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
75 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 100 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-35
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms