1N5920BRLG
DigiKeys produktnummer
1N5920BRLGOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
1N5920BRLGOSCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5920BRLG
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 3W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 3 W ±5% Genomgående hål Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1N5920BRLG Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Effekt - max
3 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
2 Ohms