Bilden för R88M-K75030C-BOS2 är inte tillgänglig
R88M-K75030C-BOS2
DigiKeys produktnummer
R88M-K75030C-BOS2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R88M-K75030C-BOS2
Beskrivning
SERVOMOTOR 3000 RPM 400V
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 3000 varv/min 750W Absolut 400VAC
Storlek/dimension
Kvadrat - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Diameter - axel
0,945" (24,00mm)
Serie
Längd - skaft och lager
2,165" (55,00mm)
Förpackning
Bulk
Monteringshålavstånd
4,528" (115,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Kontakt
Typ
AC-motor
Egenskaper
Broms, nyckel, oljetätning
Funktion
Servomotor
Moment - max momentant (oz-in/mNm)
1013,94 / 7160
Spänning - märkt
400VAC
Arbetstemperatur
0°C-40°C
RPM
3000 varv/min
Godkännande myndighet
CE, CSA, cULus, TUV, UL
Moment - klassat (oz-in/mNm)
338,45 / 2390
Vikt
9 lbs (4,1 kg)
Effekt - märkt
750W