R88M-K20030H-B
DigiKeys produktnummer
Z10023-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R88M-K20030H-B
Beskrivning
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 3000 varv/min 200W Inkrementell 230VAC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R88M-K20030H-B Modeller
Storlek/dimension
Kvadrat - 2,362" x 2,362" (60,00mm x 60,00mm)
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Diameter - axel
0,433" (11,00mm)
Serie
Längd - skaft och lager
1,181" (30,00mm)
Förpackning
Bulk
Monteringshålavstånd
2,756" (70,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Kontakt
Typ
AC-motor
Egenskaper
Broms
Funktion
Servomotor
Moment - max momentant (oz-in/mNm)
270,48 / 1910
Spänning - märkt
230VAC
Arbetstemperatur
0°C-40°C
RPM
3000 varv/min
Godkännande myndighet
CE, CSA, cULus, TUV, UL
Moment - klassat (oz-in/mNm)
90,65 / 640
Vikt
2,6 lbs (1,2 kg)
Effekt - märkt
200W