K3HB-SSD AC100-240
DigiKeys produktnummer
K3HB-SSDAC100-240-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K3HB-SSD AC100-240
Beskrivning
PROCESS METER LCD PANEL MOUNT
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Processmätare LCD - dubbelfärgtecken, bakgrundsbelysning Display Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K3HB-SSD AC100-240 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Utgångstyp
Optionskort tillgängliga
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Spänning - källa
100-240VAC
Serie
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 92,00mm x 45,00mm
Monteringstyp
Panelfäste
Termineringstyp
Skruvplint
Typ
Processmätare
Ingångsskydd
IP66 - dammtät, vattenbeständig
Mättyp
Process
Egenskaper
Optionskort tillgängliga
Mätintervall
0-20mA, ±10VDC
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Displaytyp
LCD - dubbelfärgtecken, bakgrundsbelysning
Vikt
0,662 lb (300,28 g)
Antal tecken per rad
5, 5
Basproduktens nummer
Displaytecken - höjd
0,560" (14,20mm), 0,192" (4,90mm)