E5EC-RR4D5M-011
DigiKeys produktnummer
SW1731-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
E5EC-RR4D5M-011
Beskrivning
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Process, temperaturregulator (RTD, typ B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W) 24VAC/DC Panelfäste
Kategori
Displaytecken - höjd
0,710" (18,00mm), 0,433" (11,00mm), 0,307" (7,80mm)
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Spänning - källa
24VAC/DC
Serie
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 92,00mm x 45,00mm
Förpackning
Box
Monteringstyp
Panelfäste
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Skruvplint
Typ
Process, temperaturregulator (RTD, typ B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Ingångsskydd
IP66 - dammtät, vattenbeständig
Ingångsomfång
-200°C-2300°C, 0-20mA, 0-10VDC
Egenskaper
Händelseingång, värmarfeldetektering
Utgångstyp
Relä (6)
Arbetstemperatur
-10°C-55°C