E2F-X1R5Y1
DigiKeys produktnummer
Z1076-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
E2F-X1R5Y1
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,059" (1,5mm) IP68 Cylinder, gängad - M8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
E2F-X1R5Y1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
20VAC-264VAC
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Kabelledningar
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP68
Avkänningsavstånd
0,059" (1,5mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
SCR-NO, 2 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M8
Svarsfrekvens
25 Hz