E2E-X1R5C18 2M
DigiKeys produktnummer
E2E-X1R5C182M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
E2E-X1R5C18 2M
Beskrivning
SENSOR INDUCT 1.5MM NPN M8 NO
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,059" (1,5mm) IP67, IP69K Cylinder, gängad - M8
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Material - stomme
Rostfritt stål
Serie
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kabelledningar
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67, IP69K
Avkänningsavstånd
0,059" (1,5mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
NPN-NO, 3 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M8
Svarsfrekvens
2kHz