E2B-M30LS15-M1-C2
DigiKeys produktnummer
Z4241-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
E2B-M30LS15-M1-C2
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,591" (15mm) IP67 Cylinder, gängad - M30
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
E2B-M30LS15-M1-C2 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Material - stomme
Förnicklad mässing
Serie
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsavstånd
0,591" (15mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
NPN-NC, 3 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M30
Svarsfrekvens
250 Hz