D4CC-3002
DigiKeys produktnummer
SW1207-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D4CC-3002
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 30V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
D4CC-3002 Modeller
Kategori
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Operativ styrka
1200gf
Serie
Frigöringskraft
450gf
Förpackning
Bulk
Arbetsläge
1,122" (28,5mm)
Artikelstatus
Aktiv
Förutslag
0,071" (1,8mm)
Krets
SPDT
Differentiellt utslag
0,008" (0,2mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Överutslag
0,118" (3,0mm)
Strömklassning (Ampere)
1A (DC)
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Elektrisk livslängd
200 000 cykler
Styrdonstyp
Rullkolv
Arbetstemperatur
-10°C-70°C