Bilden för A3CT-90A1-24EW är inte tillgänglig
A3CT-90A1-24EW
DigiKeys produktnummer
A3CT-90A1-24EW-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3CT-90A1-24EW
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPST 1A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPST-NO/NC Standard, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonstyp
Rund, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
White
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED (vit)
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Termineringstyp
Lödögla
Typ
Standard, belyst
Ingångsskydd
IP40
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 12,00mm
Brytarfunktion
På-Mom, Av-Mom
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
1A (AC/DC)
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V