Bilden för A3CA-90B1-12EW är inte tillgänglig
A3CA-90B1-12EW
DigiKeys produktnummer
A3CA-90B1-12EW-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3CA-90B1-12EW
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPST 1A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPST-NO/NC Standard, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonstyp
Kvadratt, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
White
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED (vit)
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Termineringstyp
Lödögla
Typ
Standard, belyst
Ingångsskydd
IP40
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 12,00mm
Brytarfunktion
På-Av, Av-På
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
1A (AC/DC)
Mekanisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V