A16L-JGM-24D-2
DigiKeys produktnummer
A16L-JGM-24D-2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A16L-JGM-24D-2
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Standard, belyst Panelmontering, fram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A16L-JGM-24D-2 Modeller
Kategori
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Tillv.
Färg - styrdon/lock
Grön
Serie
Belysningstyp, färg
LED, grön
Förpackning
Bulk
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP40
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Brytarfunktion
På-Mom
Mekanisk livslängd
2 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
5A (AC)
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V