A165W-A3MY-24D-2
DigiKeys produktnummer
Z1374-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A165W-A3MY-24D-2
Beskrivning
SWITCH SELECT 3POS DPDT 5A 125V
Detaljerad beskrivning
Väljarkontakter 3 positioner DPDT 5A (AC), 3A (DC) 125 V Panelfäste
EDA-/CAD-modeller
A165W-A3MY-24D-2 Modeller
Belysningstyp, färg
LED, gul
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
DPDT
Egenskaper
Infattning - Kvadrat
Antal positioner
3
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Brytarfunktion
På-På-På
Djup bakom fläns
28,50mm
Strömklassning (Ampere)
5A (AC), 3A (DC)
Märkspänning - AC
125 V
Märkspänning - DC
30 V