A165W-A2MR-24D-1
A165W-A2MR-24D-1
A165W-A2MR-24D-1
DigiKeys produktnummer
Z1370-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A165W-A2MR-24D-1
Beskrivning
SWITCH SELECT 2POS SPDT 5A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Väljarkontakter 2 positioner SPDT 5A (AC), 3A (DC) 125 V Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A165W-A2MR-24D-1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Belysningstyp, färg
LED, röd
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Serie
Monteringstyp
Panelfäste
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Artikelstatus
Aktiv
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Typ
Standard
Ingångsskydd
IP65 - dammtät, olje- och vattenbeständig
Krets
SPDT
Egenskaper
Infattning - Kvadrat
Antal positioner
2
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Brytarfunktion
På-På
Djup bakom fläns
28,50mm
Strömklassning (Ampere)
5A (AC), 3A (DC)
Mekanisk livslängd
250 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V